Telefon: 510-425-170

Email: ospbrzezinka@o2.pl

sp 1 2018 1  W dniu 10 stycznia 2018 roku w Urzędzie Gminy Brzeźnica odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom     Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Brzeźnica specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

 

 

 

 

 

 

 

Sprzęt jaki otrzymaliśmy to pełny zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 i dodatkowo defibrylator AED.  Zakup sfinansowany był ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz ze środków budżetu Gminy Brzeźnica. Umowę dotacji na ten cel w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie podpisali Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos oraz Skarbnik Ewa Meres.

sp 1 2018 2sp 1 2018 3sp 1 2018 4sp 1 2018 5sp 1 2018 6

 

„To już kolejne pieniądze jakie w ostatnim czasie pozyskaliśmy dla naszych strażaków. Zabiegamy, aby z roku na rok nasze jednostki OSP były coraz lepiej wyposażone. Dodatkowe wyposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny w znacznym stopniu przyczyni się do szybkiej reakcji przy udzielaniu pierwszej pomocy podczas działań ratowniczych. To ważne, zwłaszcza, że to strażacy ochotnicy najczęściej jako piersi dojeżdżają na miejsce zdarzeń i wypadków” mówi Wójt Gminy Bogusław Antos. 

 

FS

Zadanie współfinansowane ze środków MS
Funduszu Sprawiedliwości,
którego dysponentem jest
Minister Sprawiedliwości